FAQ

Każdy gracz może wziąć udział w arrMY TEAMS. To nowa odsłona projektu #ARRMY, która ma na celu rozwój graczy i drużyn oraz całej sceny CS:GO w Polsce. Dzięki funkcjom naszej platformy będziesz w stanie rywalizować z innymi graczami, rozwijać swoje umiejętności, oraz grać o cenne nagrody! U nas każdy może poczuć się jak PRO!

1. Kiedy rozpocznie się projekt i jak długo potrwa?

Rozgrywki rozpoczną się 15 lutego 2021 roku, a etap końcowy zaplanowany jest na końcówkę marca 2021 roku.

2. Do kiedy trwają zapisy?

Zapisy trwają nieprzerwanie i dotyczą one różnych rozgrywek! Do Ligi Open zapisy trwają do 12 lutego. W zakładce TURNIEJE na bieżąco dodawane będą nowe turnieje w formie one-day-cupów, które pozwolą awansować do etapu finałowego. Terminy zapisów do poszczególnych turniejów będą określone w zakładce INFORMACJE przy każdym z nich.

3. Czy ilość miejsc w projekcie jest ograniczona?

Nie, miejsca w projekcie są nielimitowane. Zapraszajcie znajomych!

4. Co się stanie, jeśli dołączę do projektu w pojedynkę?

Będziesz mógł dołączyć do istniejącej już drużyny lub założyć całkiem nową. Graczy, którzy przystąpili do arrMY TEAMS samemu, jest wielu, więc złożenie nowej ekipy nie będzie takie trudne. Dodaliśmy przyciski SZUKAJ DRUŻYNY albo ZNAJDŹ GRACZA, które informują innych użytkowników, że jesteście zainteresowani kontaktem! Wchodząc na stronę DRUŻYNY albo ZAWODNICY sprawdźcie filtry POSZUKUJĄCY DRUŻYNY lub POSZUKUJĄCA ZAWODNIKÓW, aby ułatwić sobie znalezienie ekipy!

Warto jednak później dokupić weryfikacje od trenerów - dzięki meczowi weryfikacyjnym, który zagrasz, określą oni twój poziom umiejętności od 1 do 10. Dzięki temu, ułatwimy Ci dobranie się w zespół, jak również sami oferujemy pomoc!

5. Jak będzie przebiegał projekt?

Projekt będzie podzielony na kilka etapów, w których każdy będzie mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie. Jeśli szukasz miejsca, gdzie będziesz miał okazję grać regularnie, to zapraszamy cię wraz z drużyną do ligi OPEN. Najlepsze ekipy w lidze awansują do finałów! Jeśli jednak interesuje Cię rozgrywka w formie one-day-cupów, takie również będą pojawiać co pewien czas. Drużyny, które podczas turniejów pokażą się z najlepszej strony, również awansują do finałów!

6. Czym turnieje będą różnić się od Ligi Open?

Turnieje będą jednodniowe, ale sam awans z nich będzie trudniejszy, niż z ligi. Liga Open będzie trwała kilka tygodni. Do turniejów i do Ligi Open będzie mógł zapisać się każdy bez względu na poziom. Turnieje będą miały ograniczone miejsca, natomiast liga w tym względzie będzie bez limitu.

7. Ile będzie trwać liga OPEN?

Liga będzie trwała do 5 tygodni, dokładny terminarz rozgrywek zostanie upubliczniony w momencie zakończenia zapisów, kiedy poznamy liczbę uczestników!

8. W jaki sposób będziemy umawiać się na mecze w Lidze Open.

Kapitanowie drużyn będą ustalać pasujący termin dla obu zespołów. Wszystko będzie się odbywać na stronie arrmy.pl. Po akceptacji terminu przez obie ekipy spotkanie zostaje potwierdzone. W nagłych przypadkach istnieje opcja odwołania spotkania.

9. Czy poziom w Lidze Open będzie wyrównany?

Założeniem ligi jest rozgrywanie meczów przez każdę drużynę na jej optymalnym poziomie. Chcemy, żeby mecze były wyrównane i zespoły trafiały na przeciwników równych sobie.

10. Czy trenerzy będą dostępni dla uczestników i chętni do pomocy?

Nasi trenerzy - Wojciech "Fizer" Jaworski, Marcin "Klusek" Klusek, Kuba "KubiK" Kubiak - są do dyspozycji i oferują swoją pomoc. Do każdego z nich masz kontakt na czacie na naszej stronie arrmy.pl.

11. Jak będzie wyglądał dzień meczowy?

Mecze ligowe i one-day-cupy rozgrywane są w formatach BO1 w ustalonych wcześniej przez graczy lub system terminach. Natomiast finały każdych rozgrywek będą rozgrywane w formacie BO3, a nawet i BO5.

12. Czy do projektu można dołączyć jedynie pełną drużyną?

Oczywiście, zapraszamy was w pojedynkę, w gotowych ekipach jak i niepełnych składach. Na podstawie wyznaczonego przez nas poziomu pomożemy wam dobrać osoby do drużyny!

13. Czy istnieje jakaś granica wiekowa, by móc wziąć udział w projekcie?

Istnieje dolna granica - minimum 13 lat!

14. Czy jeśli posiadam Bana VAC/ESL/ESEA/FACEIT albo za ustawianie meczów, to mogę grać w projekcie?

Jeśli ktoś posiada bana na dłuższy okres za dowolne przewinienie, nie ma możliwości rozgrywać swoich spotkań w ramach arrMY.

15. Ile muszę mieć rozegranych godzin, by zostać przyjętym?

Zapisać może się każdy, bez względu na liczbę rozegranych godzin.

16. Gdzie dostanę informację o przyjęciu do projektu?

Wszelkie informacje otrzymacie po zalogowaniu się na stronie arrmy.pl, w zakładce - Twoje Mecze.

17. Jaki jest koszt dołączenia do projektu?

Dołączenie do projektu jest darmowe.

18. Jakie są dostępne metody płatności?

Dostępne są szybkie przelewy od przelewy24 oraz Paypal. Staramy się również włączyć opcję płacenie dzięki PSC.

19. W jakich dniach i godzinach odbywać się będą mecze?

Mecze weryfikacyjne podczas których przyznajemy poziom będą rozgrywane od poniedziałku do czwartku. Mecze ligowe są umawiane indywidualnie przez kapitanów drużyn. Mecze turniejowe będą rozgrywane w różnych datach, szczegóły znajdziecie w zakładce INFORMACJE na stronie danego turnieju.

20. Czy z projektu można odpaść?

Nie, z projektu nie można odpaść. arrMY trwa bez przerwy i cały czas możesz uczestniczyć w naszych rozgrywkach i korzystać z funkcji oferowanych przez arrmy.pl.

21. Czy jest przewidywana możliwość posiadania więcej niż 5 osób w drużynie?

Tak, ale na ten moment istnieje limit 5 osób.

22. Czy wymagane jest doświadczenie w turniejach offline?

Nie jest ono wymagane.

23. Czy jeśli mieszkam za granicą, mogę wziąć udział w projekcie?

Oczywiście, arrMY TEAMS w całości jest rozgrywane online.

24. Mam problem z płatnościami/działaniem strony internetowej - co zrobić?

Napisz do nas pod adres kontakt@arrmy.pl albo na Facebooku - fb.com/arrmygg.

25. W jaki sposób będę zdobywać esport Dolary (e$)?

esport Dolary będziesz otrzymywać za każdy wygrany mecz, zwyciężony turniej, jak również ligę.

26. Jak mogę wykorzystać wygrane esport Dolary (e$)?

e$ możesz wydawać w naszym sklepie zarówno na materiały szkoleniowe (analizy/treningi/kursy), jak i na nagrody rzeczowe.

27. Na czym polega weryfikacja trenerów?

Weryfikacja trenerów polega na przydzieleniu wam POZIOMU, który opracowaliśmy na podstawie projektu #ARRMY przez okres półtora roku. Osoby, które poddały się weryfikacji, zapraszamy na nasz serwer TeamSpeak3 i rozgrywamy kontrolne mecze! Wówczas następuje podział na 5-osobowe składy, drużyny otrzymują godzinę na przygotowanie się taktyczne do meczu, by następnie rozegrać 2 lub 3 mapy w zależności od decyzji trenera. Po meczu przeprowadzana jest indywidualna rozmowa z graczami. Kiedy już zakończy się cały dzień weryfikacyjny, trener na podstawie kilkunastu czynników (głównie umiejętnościach strzeleckich/komunikacyjnych/drużynowych) przyznaje wam POZIOM, która ma pomóc zawodnikom dobrać się w ekipy.

28. Czy podczas meczu muszę korzystać z jakiegoś antycheata?

Antycheat jest już wgrany na serwerze. Zawodnicy na swoich komputerach nie muszą instalować dodatkowego oprogramowania.

29. Czy moje mecze będą streamowane?

Tak, wybrane spotkania będą komentowane na kanale twitch.tv/arrmy_tv, bądź na innych wskazanych przez nas kanałach.

30. Na jakich serwerach będą prowadzone rozgrywki arrMY?

Serwery są zlokalizowane w Polsce i posiadają tickrate 128. Serwery są własnością arrMY.